Intralase Lasik Ameliyatım

Bir arkadaşıma doktor ismi bakarken Dünyagöz hastanesinin sitesinde lazer ameliyat linkine tıklamış bulundum. Orada güzel bir hesaplama vardı. Gözlük kullanırsan ne kadar, lens kullanırsan ne kadar para kaybedeceğine dair. Önce ona baktım bu zamana kadar milyarlar vermişim lens ve gözlük için.. Sonra merak edip lazere uygun musunuz formunu doldurdum. Resmen form submit tuşuna basar basmaz geri aradılar ve 15 Ekim cumartesi gününe randevu verdiler 1 haftada gözlük takacaksın dediler. 1 hafta gözlükle gezmek tam bir kabustu 10 seneden fazla zamandır lens takan bir insan için. Neyse 1 hafta kabusum bitti muayene oldum. Lens taktığım için gözlerimin uygun olmadığını ama çok kötü durumda olmadığını söyledi doktorum. Bir damla verip 1 hafta daha gözlük işkencesi verdi. 1 hafta daha gözlük kullandıktan sonra 22 Ekim Cumartesi günü Dünya göze tekrardan gittim. Tekrar muayene olduktan sonra ameliyata uygun olduğumu öğrendim ve ameliyata hazırlandım.

Ameliyat o kadar keyifli ve acısız ki anlatamam. İlk kısmı pek hoşuma gitmedi. İlk 1 dakika bir odada 30’ar sn bir şey yapıyorlar onu sevmedim. Hatta tansiyonum düştü bayılacak gibi oldum. Ama 2. kısım çok eğlenceliydi. Sizden yeşil bir ışığa bakmanızı istiyorlar sadece arada kırmızı ışıklar oynaşıyor arka planda yüksek sesli müzik çalarken o yeşil ışık netleşmeye başlıyor. Toplam 4-5 dakika sürüyor bu eğlence ve ameliyat bitiyor. Ya neden bitti çok eğleniyordum dedim resmen. Bir de gözümün yıkanmasını bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. Ameliyat bitti masadan kalktım resmen türk filmlerindeki gibi “Aman allahım görüyorum!!” dedim. 🙂 Gerçekten ameliyat bitiyor anında görmeye başlıyorsunuz. Kesinlikle gözünüz uygunsa bu ameliyatı olun derim.

Ameliyattan sonraki 4 saat tam bir işkence 4 saat gözünüzü kapalı tutmanız gerekiyor. Bende ağrı, yanma, kaşıntı gibi şeyler olmadı. Damlalarımı çok düzgün damlattım hala da damlatıyorum. Bilgisayar ekranı gözümü şu aralar çok yoruyor eskiden 4 saat aralıksız bakarken şimdi 1 saat bakınca gözüm ağrımaya başlıyor ama yani ameliyat olalı 3. günüm 🙂

Bunu okuyan birisi olur mu bilmem ama Ankara Dünya Göz Hastanesi ve Op. Dr. Sibel Şalvarlı’yı kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat olarak da ilk muayeneme 97 lira ödedim SSK lı olduğum için (%70’ini ödüyorsunuz SSK lıysanız) ameliyatıma da 990€ ödedim. Bence gözlük, lens çilesi çekmek yerine eğer gözleriniz ameliyata UYGUN ise mutlaka ameliyat olmalısınız.

Sevgiler..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir