Intralase Lasik Ameliyatım

Bir arkadaşıma doktor ismi bakarken Dünyagöz hastanesinin sitesinde lazer ameliyat linkine tıklamış bulundum. Orada güzel bir hesaplama vardı. Gözlük kullanırsan ne kadar, lens kullanırsan ne kadar para kaybedeceğine dair. Önce ona baktım bu zamana kadar milyarlar vermişim lens ve gözlük için.. Sonra merak edip lazere uygun musunuz formunu doldurdum. Resmen form submit tuşuna basar basmaz geri aradılar ve 15 Ekim cumartesi gününe randevu verdiler 1 haftada gözlük takacaksın dediler. 1 hafta gözlükle gezmek tam bir kabustu 10 seneden fazla zamandır lens takan bir insan için. Neyse 1 hafta kabusum bitti muayene oldum. Lens taktığım için gözlerimin uygun olmadığını ama çok kötü durumda olmadığını söyledi doktorum. Bir damla verip 1 hafta daha gözlük işkencesi verdi. 1 hafta daha gözlük kullandıktan sonra 22 Ekim Cumartesi günü Dünya göze tekrardan gittim. Tekrar muayene olduktan sonra ameliyata uygun olduğumu öğrendim ve ameliyata hazırlandım.

Ameliyat o kadar keyifli ve acısız ki anlatamam. İlk kısmı pek hoşuma gitmedi. İlk 1 dakika bir odada 30’ar sn bir şey yapıyorlar onu sevmedim. Hatta tansiyonum düştü bayılacak gibi oldum. Ama 2. kısım çok eğlenceliydi. Sizden yeşil bir ışığa bakmanızı istiyorlar sadece arada kırmızı ışıklar oynaşıyor arka planda yüksek sesli müzik çalarken o yeşil ışık netleşmeye başlıyor. Toplam 4-5 dakika sürüyor bu eğlence ve ameliyat bitiyor. Ya neden bitti çok eğleniyordum dedim resmen. Bir de gözümün yıkanmasını bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. Ameliyat bitti masadan kalktım resmen türk filmlerindeki gibi “Aman allahım görüyorum!!” dedim. 🙂 Gerçekten ameliyat bitiyor anında görmeye başlıyorsunuz. Kesinlikle gözünüz uygunsa bu ameliyatı olun derim.

Ameliyattan sonraki 4 saat tam bir işkence 4 saat gözünüzü kapalı tutmanız gerekiyor. Bende ağrı, yanma, kaşıntı gibi şeyler olmadı. Damlalarımı çok düzgün damlattım hala da damlatıyorum. Bilgisayar ekranı gözümü şu aralar çok yoruyor eskiden 4 saat aralıksız bakarken şimdi 1 saat bakınca gözüm ağrımaya başlıyor ama yani ameliyat olalı 3. günüm 🙂

Bunu okuyan birisi olur mu bilmem ama Ankara Dünya Göz Hastanesi ve Op. Dr. Sibel Şalvarlı’yı kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat olarak da ilk muayeneme 97 lira ödedim SSK lı olduğum için (%70’ini ödüyorsunuz SSK lıysanız) ameliyatıma da 990€ ödedim. Bence gözlük, lens çilesi çekmek yerine eğer gözleriniz ameliyata UYGUN ise mutlaka ameliyat olmalısınız.

Sevgiler..


6 thoughts on “Intralase Lasik Ameliyatım

 1. Deniz merhaba
  Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim.
  Ameliyatla ilgili yazdıkların çok hoş. Ben işimi gerçekten çok severek yapıyorum ama sizin gibi hastalarımız işimizi daha da sevmemizi sağlıyor. Ameliyat esnasında yaşadıklarınız değişik bir duygu olmalı, ben sadece işin uygulayıcı tarafında olduğum için maalesef bu güzel deneyimi yaşamadım ama sizlerden böyle geri bildirimler almak bizi de mutlu ediyor.
  Bir seferinde ameliyattan henüz çıkan bir hastamız, az sonra ameliyata girecek olan ve ameliyathanenin kapısında karşılaştığı “çok heyecanlıyım” diyen hastamıza dönüp “içerisi disko gibi bir yanda müzik, bir yanda renk renk ışıklar sakın heyecanlanma keyfini çıkar “demişti bu bizim çok hoşumuza gitmişti olaya hiç bu gözle bakmamıştık.
  Tekrar geçmiş olsun
  Görüşmek üzere

  • Sibel Hanım gerçekten çok teşekkür ederim her şey için hayatımı değiştirdiniz. İnsan internette araştırdığı zaman çok korkuyor lazer ameliyatı olmuş kötü olaylar yaşamış pek çok insan var. Başına iyi şeyler gelenler hiç yorum yapmamış gibi olduğundan bende yazayım okuyan olursa korkmaktan vazgeçer belki düşüncesiyle. Umarım işe yarar.
   Sevgiler.

 2. merhaba, bugün sibel hanımda gerekli tetkikleri geçirdim, ameliyat olma konusunda şüphelerim devam ediyor. cuma günü için randevumu aldım, cesaret edebilirsem ameliyat olucam. bilgiler için sağol…

 3. Merhaba eğer Sibel Hanım uygun dediyse gözünüz için bence korkmayın.. Zaten sizde muayene olmayı beklerken görmüşsündür çok kişiyi geri gönderiyorlar, uygun olmayan göze uygun diyerek ameliyat yapmıyorlar. O yüzden korkmayın hem ameliyat çok eğlenceli.. Sadece sonraki 4 saat gözünüzü kapalı tutmak zor onun dışında bir şey yok. Ben ameliyat olalı neredeyse 4 ay olacak ve çok memnunum.. Umarım sizinde ameliyatınız güzel geçer.

 4. Ameliyatla ilgili yazılarınızı okudum, gerçekten işe yarar bilgiler vermişsiniz. Teşekkür ederim. Ben de düşünüyorum yaptırmayı. Hekim önermeniz de iyi olmuş. Sevgiler.

 5. benimde doktorum sibel hanım. bende keratakonus şüphesi olduğu için daha tedavi olamadım ama şu konuda okuyanlara bilgi vermek çok önemli..çoğu sitede forumda okuyoruz hüsran yaşayan insanlar var.sibel hanım özellikle daha beklememi ve şuanda izlemeyi önerdi..ticari amaçlarla hastalığınızı suistimal edenlere prim vermeyin.dürüst insanları ise tebrik etmeyi ve bu yazıda olduğu gibi teşekkür etmeyi bilmemiz lazım.inşallah benimde gözlüksüz deniz kum sahil hayalim gerçekleşir.selamlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Website Protected by Spam Master